Przygotujemy całą dokumentację

Zarejestrujemy Spółkę w KRS

Uzyskamy dla Spółki NIP oraz REGON

Zgłosimy Spółkę do ZUS i Urzędu Skarbowego

KSIĘGOWOŚĆ SPÓŁKI

Masz pytania ? Skontaktuj się z nami
tel. 792 615 617
email: info@kbtax.pl

Jeżeli planujesz założyć spółkę, w szczególności spółkę z o.o. lub masz już istniejącą spółkę i szukasz księgowości to nasze zespół pomoże Ci w realizacji Twojego planu. Nasi księgowi i prawnicy specjalizują się w zakładaniu i obsłudze księgowej spółek.

Nasz zespół nie tylko na bieżąco będzie księgował dokumenty finansowe twojej spółki, ale również zapewniamy bezpośrednio kontakt z dedykowanym księgowym i pomożemy w kontaktach z urzędami w sprawach twojej działalności.

Dzięki nam zaoszczędzisz czas i będziesz mógł rozpocząć prowadzenie działalność bez zbędnej zwłoki.

 

1. CIT - PODATEK DOCHODOWY W SPÓŁCE Z O.O.

Osoby prawne, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością płacą podatek od dochodu zwany potocznie CIT. Podatek CIT jest płacony od dochodu czyli nadwyżki przychodów nad kosztami. Poprzez przychody należy rozumieć w szczególności otrzymane pieniądze, wartości pieniężne, różnice kursowe, otrzymane rzeczy i inne prawa majątkowe. Z kolei kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w przepisach.

Standardowa stawka CIT wynosi 19 %. Jednakże w pewnych przypadkach może ona wynosić nawet 9 %.

Niższa stawka CIT w wysokości 9 % jest przeznaczona dla podatników rozpoczynających działalność (w pierwszym roku podatkowym) oraz małych podatników. Poprzez małych podatników przepisy rozumieją podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży brutto (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 2.000.000 euro; przeliczenia kwot wyrażonych w euro dokonuje się według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na pierwszy dzień roboczy października poprzedniego roku podatkowego, w zaokrągleniu do 1.000 zł. Przy czym nie mogą skorzystać z preferencyjnej stawki 9 % podatnicy, którzy zostali utworzeni w wyniku przekształcenia, połączenia lub podziału podatników w dwóch latach podatkowych bezpośrednio następujących po tych zdarzeniach.

Od 2021 r. podatnicy m.in. spółek z o.o. mogą rozliczać się również w formie tzw. estońskiego podatku CIT czyli podatkiem ryczałtowym od dochodów. Ogólnie założenie opodatkowanie ryczałtem od dochodów jest to, iż spółka nie płaci podatku CIT, aż do momentu podziały zysku spółki (dywidenda lub zaliczka na dywidendę) wypracowanego w okresie opodatkowania estońskim podatkiem CIT. Dodatkowo należy zaznaczyć, iż stawki CIT są inne niż te na zasadach ogólnych. Wynoszą bowiem odpowiednio 10 % w przypadku małego podatnika i podatnika rozpoczynającego działalność, a 20 % w przypadku innych podatników.

Jednakże żeby móc skorzystać z możliwości rozliczenia się poprzez estoński CIT należy spełnić szereg dodatkowych warunków m.in. zatrudniać co najmniej 3 osoby i ponosić wydatki na wynagrodzenia nie mniejsze od 3- krotności przeciętnego wynagrodzenia; przynajmniej 50 % przychodów danej spółki musi mieć charakter inny niż pasywny oraz udziałowcami spółki mogą być tylko osoby fizyczne.

2. ZUS DLA CZŁONKÓW ZARZĄDU SP. Z O.O.

Członkowie zarządu co do zasady podlegają ubezpieczeniu ZUS tylko w przypadku, gdy otrzymują wynagrodzenie z tytułu pełnionej funkcji. W pozostałych przypadkach, gdy wykonują swoją pracę bez wynagrodzenia licząc przykładowo na zysk z przyszłych dywidend to tacy członkowie zarządu nie podlegają ubezpieczeniu ZUS i nie muszą ponosić z tego tytułu kosztów.

Jednakże od tej zasady jest wyjątek w sytuacji, gdy członek zarządu jest zarazem jedynym udziałowcem spółki z o.o. W takim bowiem przypadku przepisy uznają go za osobę prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą i ma on obowiązek uiszczenia składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe, a także jest zobowiązany do zapłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przy czym jest to niezależne od faktu, czy spółka będzie uzyskiwać dochód, czy nawet prowadzić działalność gospodarczą.

Dlatego sugerowanym rozwiązaniem jest założenie spółki z o.o. wraz z innym wspólnikiem, czy to osobą fizyczną lub inną spółką. W takiej sytuacji spółka z o.o. nie będzie już jednoosobową spółką z o.o., a jej jedyny członek zarządu nie będzie traktowany jak osoba prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą.

3. REJESTRACJA FIRMY

Nasze biuro pomoże Ci założyć spółkę lub inną działalność gospodarczą wraz z rejestracją do ZUS i VAT bez konieczności wychodzenia z domu. Cała procedura może odbyć się online.

W ramach naszej działalności oferujemy:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • opracowanie polityki rachunkowości
  • opracowanie i modyfikacja zakładowego planu kont;
  • prowadzenie ewidencji, w tym ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych VAT i CIT oraz sprawozdawczych i dostarczanie ich do właściwych urzędów
  • prowadzenie rejestrów VAT dla celów podatku VAT
  • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego;
  • reprezentowanie podatnika przed Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych
  • przygotowywanie raportów finansowych zgodnie z wytycznymi obsługiwanego podmiotu;

4. KSIĘGOWOŚĆ ONLINE

Wszystkie dokumenty księgowe będziesz mógł przesłać do nas online bez konieczności indywidualnej wizyty w Biurze. Otrzymasz od nas drogą elektroniczną wyniki swojej firmy, w szczególności wysokość dochodu i podatków.

5. POMOC PRAWNIKA

W naszym zespole pracują prawnicy, w tym radca prawny. Dlatego możemy nasza obsługa nie kończy się tylko na księgowości, ale również wspieramy Ciebie w aspektach prawnych:

  • wsparcie w trakcie kontaktów z urzędami i ZUS;
  • pomoc w tworzeniu i negocjowaniu umów z kontrahentami;
  • konsultacje prawne, w tym w zakresie praw autorskich;
  • windykacja należności od kontrahentów;

SKUTECZNA PROFESJONALNA OBSŁUGA