Obsługa rachunkowa
i kadrowo – płacowa przedsiębiorców

Blog

Przydatnie informacje dla Ciebie

Zakładanie firmy

Zalety własnej firmy
Prowadzenie własnej firmy jest niewątpliwie jedną z korzystniejszych form spełnienia się zawodowego. Indywidualna działalność nie tylko daje satysfakcję z bycia niezależnym i samodzielnym w podejmowaniu decyzji i realizacji celów, ale również z reguły gwarantuje bardziej elastyczny system pracy oraz wyższe zarobki niż praca na tzw. etacie.

Działalność gospodarcza może być realizowana w kilku dostępnych prawnie formach. Przy czym do najbardziej popularnych należy zaliczyć jednoosobową działalność gospodarczą, której zostanie poświęcony poniższy artykuł.

Jak założyć własną firmę ?

Dotacje i dofinansowania Wrocław, Dolny Śląsk

Dotacje i dofinansowania na prowadzenie firmy
Założenie działalności gospodarczej oraz jej prowadzenie na początkowym etapie wymaga często znacznych inwestycji, w szczególności na wynajem lokalu, zakup sprzętu komputerowego i narzędzi pracy, a także zakup lub leasing samochodu służbowego.

Pomocą dla przedsiębiorcy, którą zapewniają władze oraz instytucje na terenie województwa dolnośląskiego mogą być dotacje i dofinansowania w formie zwrotnej, jak i bezzwrotnej. Środki takie mogą pochodzić zarówno ze źródeł krajowych, jak i funduszy unijnych.

Formy dofinansowania i dotacji na Dolnym Śląsku

Spółka cwilna

Spółka cywilna jest najpopularniejszą z rodzajów spółek w ramach jakich przedsiębiorcy prowadzą wspólnie z innymi przedsiębiorcami działalność gospodarczą.

Do jej założenie wystarczy podpisanie umowy nawet w zwykłej formie pisemnej czyli bez udziału notariusza oraz zgłoszenie działalności w organach administracji publicznej. Zawiązać spółkę cywilną mogą zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne. Przy czym na gruncie prawa cywilnego za zobowiązania spółki cywilnej odpowiadają wszyscy jej wspólnicy solidarnie bez ograniczeń.

Jak zarejestrować spółkę cywilną?
SKUTECZNA PROFESJONALNA OBSŁUGA